MADDE | MICRO-STEEN

Sizce çizilmez, ezilmez ve çatlamaz bir micro-beton kaplama çeşidi mümkün mü? Hem de derz kesmeden!  Bir de üstüne bu kaplama ile her türlü yüzeyi kaplayabildiğinizi, su ve leke tutmadığını söylersek ne düşünürsünüz? Şimdi birlikte inceleyelim!

Estetik mi Dayanım mı?

Bir süre önce hayatımıza giren micro-beton kavramına günümüzde fazlasıyla aşinayız. Minimalizmi benimseyen çoğu kişi için artık vazgeçilemez bir kaplama türü olmuş durumda. Bu kaplamanın kısa bir sürede bu kadar yaygınlaşmasının temel sebebi ise yekpare bir görüntüyle projelerde sadelik ve bütünlük sağlaması. Zemin, duvar, tavan gibi her mahalde aynı malzeme ve tek bir renk tonu, gerçekten estetik! Peki dayanım?

Micro-beton, projelerde hayata geçerken görsel anlamda istenilen estetiği sağlasa da kullanıldıkça dayanıklılık açısından aynı tatmini sağlamıyor gibi gözüküyor. Zamanla kaplama içinde ezilmeler, zeminlerde çatlamalar ve çizilmeler gözlemlenmeye başlıyor. Ayrıca ıslak hacimlerde kullanıldığında su geçirdiği ve kaplamanın üzerine çay, kahve, meyve suyu gibi içecekler döküldüğünde leke tuttuğu da maalesef gelen şikayetler arasında. Sizce görsellik mi daha önemli yoksa dayanım mı?

İkisi Bir Arada

Micro-Steen ile ikisinden de vazgeçmek zorunda değilsiniz. Görsel olarak micro-beton kaplamadan bir farkı yok ancak dayanım olarak epey bir fark mevcut. İtalyan menşeili bir ürün olan Micro-Steen, içeriğinde çimento bulunmadığından üretici firma tarafından çatlamama, çizilmeme ve ezilmeme garantisi sunuyor. Hem de 3 mm kalınlıkta ve derz kesme ihtiyacı olmadan. 
Ayrıca bu ürün ile her türlü yüzeyi kaplamanız mümkün. Sadece zemin, duvar değil seramik üzeri olan yüzeyler, mobilyalar, ıslak hacimler bile. Su geçirmezlik testlerinden geçmiş olup duş içleriniz ve küvetleriniz dahi kaplanabiliyor.

Öte yandan ürünün doku çeşitleri de mevcut. Çok veya az dokulu gibi tercihler yapabiliyorsunuz. Çok doku istenildiği takdirde ürüne lav taşı tozu ekleniyor, az doku istendiği takdirde lav taşı tozu denklemden çıkarılıyor.  

Leke Tutmayan Kaplama  

Bu özel kaplama üzerinde 3 gün boyunca çay, kahve, kola, vişne suyu gibi leke hapseden ürünler bekletilse dahi son katında uygulanan cila sayesinde ürüne leke nüfuz etmiyor ve sadece silmek yeterli oluyor. Ayrıca cilanın bir diğer avantajı ise ürüne UV ışınlarına karşı dayanım kazandırması. Böylece renk deformeleri konusunda endişelenmenize de gerek kalmıyor. Ve evet, üretici firma tarafından bununla ilgili de garanti sunuluyor!

Daha fazlası