BİZ | FABRİKACO İTALYA KEŞFİNDE! 

İtalyan kaşif Christopher Columbus’un sonunda hepimizin Amerika diyeceği kara parçasına çıkış sebebi gerçekten yeni bir kıta keşfetmek miydi? Ya da ufka açıldığında tarihin ona yüklediği misyondan habersiz olsa da gideceği bir yolu, neresi olduğundan emin olmasa da varacağı bir durağı mı vardı?  

Bir başka serüvende, FABRİKACO ailesi olarak Milano İtalya’da yeni bir maceraya yelkenlerimizi açtık. Henüz kıtalararası bir yolculuk olmasa da rotamızı Akdeniz’e, beraberindeki keskin rüzgarlara ve belki de aynı Colombus gibi çok daha büyük gelişmelere yol açabilecek yolculuğun ilk adımını attık.

Neden İtalya?

Yeni ofisimizi İtalya’da açmış olmanın mutluluğunu sizlerle paylaşıyoruz. Kendisini tasarım ve üretim ekseninde tanımlayan birçok firma gibi, yeni adımı atmak için en doğru yerin kuruluşumuzdan beri ilham kaynaklarımızdan olan firmaların hayat bulduğu İtalya topraklarında olacağını düşündük. Her ne kadar arkasında farklı ticari gerçeklikler barındırsa da zanaatın tasarımla, yeniliğin gelenekle buluştuğu İtalya bizim için en doğal varış noktası.

Yaratmak, Üretmek

Özellikle bu değerleriyle yüzyıllar boyu devam eden birikimi bugünlere taşıyan Milano, yalnızca mimarinin ve modanın değil, tasarımın dokunduğu alanlarda dünyanın merkezi olmuş durumda. Global olarak beslenen bu fikir ağı içerisinde yer almak, benzer sorunlara ve arayışlara yeni bir bakış açısı kazandırmak için FABRIKACO olarak biz de yaratı sürecinin bir parçası olacağız. 

Dünden Bugüne

Birçok projede daha önce düşünülmeyen yeni fikirler geliştirmeye çabaladık. Sorunlara alışılagelmiş biçimlerin dışında yanıt aramaya çalıştık. Kendisini tasarım evreninde tanımlayan bir firma için özgün olmanın en temel basamaklarından biri de öze olan arayış, birikim ve çabadan geçiyor. Bu arayışımız, kurulduğumuz ülke ile sınırlı kalmayacak, yeni kültürlerle bir arada birikimimizin üzerine koyarak büyümeye devam edecek.

Bizi Yakında Neler Bekliyor?

Bugüne kadar Avrupa özelinde çeşitli yaşam alanı ve endüstriyel alan projeleri hayata geçirdik. Milano’ya girişimizin şerefine, tasarım haftasına hızlı bir giriş yaparak, Deniz Yenidoğan tarafından tasarlanan ve üretimi FABRIKACO tarafından gerçekleştirilen aydınlatma ürünü Salone del Milano’da sergilenecek.

Farklı tasarımcılar ve fikirlerle iş birliği içerisinde, kendi üretim ve kabiliyet sınırlarımızı zorladığımız yeni projelerin yapım aşamasında olduğunu sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.
 

Hayallerin Peşinde Koşmak

Bu projelerin yanı sıra, lansmanına hazırlandığımız ilk mobilya koleksiyonumuzu size sunmak için sabırsızlanıyoruz. Bu aşamada, ürün, tasarım ve sonuçları üzerine konuşmak için erken olsa da yola ilk çıktığımız gündeki gibi “yapabildiğimizi hayal etmekten, hayal ettiğimizi yapmaya” evriliyoruz.

Kimilerine göre Colombus, Amerika’yı ilk keşfeden gezgin değil, bugün bildiğimiz şekliyle tanımlayan kişidir. Biz de İtalyan gezginden aldığımız ilhamla, rotaları yeniden yorumlamak ve biçimlere yeni tanımlar getirmek üzere yola çıkıyoruz.

Yeni rotalarda buluşmak ümidiyle,

FABRİKACO ailesi.

Daha fazlası